O festiwalu

Dla dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów – w czerwcu 2018 odbędzie się pierwszy Festiwal Bajek organizowany przez Teatr Cortiqué w Poznaniu. Jego celem, oprócz dostarczenia doznań artystycznych, jest kształtowanie dialogu międzypokoleniowego, zgodnie z hasłem przewodnim wszystkich festiwalowych wydarzeń – “Bajka łączy pokolenia”.

Od 15 do 18 czerwca 2018 roku w Poznaniu odbędzie się Festiwal Bajek organizowany przez Teatr Cortiqué we współpracy z Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu oraz Teatrem Animacji w Poznaniu. Wydarzenia festiwalowe wyjdą jednak poza teatralne sale i wkroczą w przestrzeń miejską.

Festiwal rozpocznie PARADA Bajkowych Postaci (zgłoszenia) złożona z przebranych za bajkowych bohaterów uczniów poznańskich szkół, przy wtórze Orkiestry Vivat!. Wystawionych zostanie 6 SPEKTAKLI (bilety): “Tropem Białej Sowy” oraz premierowy “Naturalion dookoła Świata” Teatru Cortiqué, “Opowieści z Niepamięci” Teatru Animacji, “Kto się boi wysokiego C” oraz “Bajka baletowo” Teatru Wielkiego, “Bajka o szczęściu” TeatRyle; 2 KONCERTY (bilety): “Bajka Symfonicznie” Sinfonietta Polonia, koncert zespołu Studio Accantus; 2 występy storytellingowe Karawany Opowieści; 2 mini-spektakle lalkowe Łukasza Puczki oraz 4 WARSZTATY tematyczne (bilety).

Festiwalowi towarzyszyć będzie KONKURS (zgłoszenia) na najlepszy kostium bajkowej postaci organizowany we współpracy z EMPIKIEM oraz działanie skierowane do seniorów i przedszkoli “Czytanie łączy” (zgłoszenia).

Poszczególne działania festiwalowe skierowane będą do konkretnych grup wiekowych, w tym seniorów, których aktywny udział w ofercie festiwalowej ma docelowo mieć długofalowe korzyści. Szczegółowy program poniżej.

Teatr Cortiqué, instytucja organizująca Festiwal Bajek to nowe miejsce na mapie Poznania, jednak jego powstanie poprzedziły długie lata pracy i poszukiwań twórczych tancerki i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec, nazwaną przez nią Szkołą Sztuk. Teatr Cortiqué jest efektem podążania za potrzebami uczniów i rozwojem ich talentów oraz krokiem milowym w rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Jest także pierwszym w Polsce teatrem, który prezentuje efekty pracy uczniów szkoły baletowej podczas w pełni profesjonalnych spektakli.

Program

spektakl

Tropem Białej Sowy - reż. Anna Niedźwiedź, muz. Gabriel Kaczmarek

15.06.2018, 09:30 (75 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Spektakl “Tropem Białej Sowy” to przeznaczona dla całej rodziny uniwersalna opowieść o sile mądrości i potędze szlachetnego charakteru. Główną bohaterką spektaklu jest tytułowa Sowa, która jednoczy mieszkańców zimowego świata – Kruki, Wróble, Strachy na Wróble, Pingwiny, Zmarzlaka itp. Produkcja jest kolejną premierą tandemu Niedźwiedź-Kaczmarek, widowisko charakteryzuje więc unikatowe połączenie tańca klasycznego i partii wokalnych z akrobatyką oraz niezwykły przepych w warstwie wizualnej, zwłaszcza jeśli chodzi o kostiumy sceniczne. Na potrzeby “Tropem Białej Sowy” ręcznie przygotowano ponad 160 kostiumów.

Bilety w cenie od 15zł do 35zł.

inne

Parada Bajkowych Postaci - Teatr Cortiqué w Poznaniu

15.06.2018, 13:00 (60 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Parada Bajkowych Postaci ulicami Poznania? To możliwe! Zapraszamy wszystkich do wspólnego pochodu w ramach Festiwalu Bajek. A będzie to spacer niezwykły, bo… w przebraniach! Aby wziąć udział w paradzie należy bowiem przygotować swój własny kostium inspirowany bajką (znaną lub taką, którzy sami wymyślimy), czyli wziąć udział w konkursie na Bajkową Postać. Zapraszamy!

Regulamin-Parada Bajek

Formularz zgłoszeniowy- Parada Bajek

warsztaty

Muzyka z całego świata - Mandar Purandare, Eryk Nowacki, Marina Terlecka, Magdalena Chodanowska

15.06.2018, 16:00 (60 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Wraz z prowadzącymi warsztaty muzyczne udamy się w podróż do Indii oraz na Ukrainę. Naszymi przewodnikami będą muzycy Mandar Purandare, Eryk Nowacki, Marina Terlecka oraz tancerka Magdalena Chodanowska. Poczas warsztatów uczestnicy poznają bliżej instrumenty charakterystyczne dla muzycznych kultur wschodu – m.in. bandurę; elementy choreograficzne itp.

Bilety w cenie 10zł (za osobę).

koncert

Bajka symfonicznie - koncert z muzyką na żywo w wykonaniu Sinfonietta Polonia

15.06.2018, 18:00 (60 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Przeboje z bajek w symfonicznej oprawie wykonywane przez profesjonalną orkiestrę – oto festiwalowa propozycja na czerwcowy wieczór. W programie koncertu przeboje filmowe Johna Wiliamsa, Hansa Zimmera, Leroy’a Andersona oraz premierowe wykonania do tekstów Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry i Jana Brzechwy.

Bilety w cenie od 38zł do 45zł.

spektakl

Wyspa Znikąd-Donikąd. Baśnie z dalekich wysp i lądów - opowieści dla dzieci - Szymon Góralczyk

16.06.2018, 11:00 (60 min) , Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

Wyspa Znikąd-Donikąd. Baśnie z dalekich wysp i lądów.

Daleko od naszych domów, gdzieś na nieskończonym Oceanie znajdują się wyspy… a jest ich tam bardzo wiele. Wśród nich jedna jest szczególna, ponieważ to tu zamieszkał straszny Ikakindria Kolomamba, dzielny żółw, który chciał pofrunąć, piękna Ini i tańcząca Dandai. Wyruszmy zatem razem do miejsca pełnego wyjątkowych historii – na Wyspę Znikąd-Donikąd.

Opowiada i gra: Szymon Góralczyk (happy drum, kalimba, bęben obręczowy)

Szymon Góralczyk – bajarz i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

Bilety dostępne w cenie od 7zł do 15zł.

warsztaty

Warsztaty lalkarskie z Łukaszem Puczko - Łukasz Puczko

16.06.2018, 12:15 (90 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Jak wykonuje się lalki? W jaki sposób artysta sprawia, że stworzona przez niego postać się porusza? Jakie są tajniki zawodu lalkarza? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy warsztatów lalkarskich prowadzonych przez Łukasza Puczko.

Łukasz Puczko – aktor, lalkarz, rzeźbiarz, fotograf.

 

O zapisach na warsztaty poinformujemy niebawem.

koncert

Koncert Studia Accantus - Studio Accantus

16.06.2018, 18:00 (70 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Podczas festiwalowego koncertu Studio Accantus wykona szeroko znane przeboje filmowe i musicalowe.

Formacja Accantus to utworzony przez Bartłomieja Kozielskiego zespół twórców i wykonawców, poruszających się w świecie musicalu i muzyki filmowej. Grupa koncertuje z sukcesami po całej Polsce, a jej repertuar i charyzma wokalistów oraz muzyków przyciąga publiczność od najmłodszych poprzez dorosłych po seniorów.
Studio Accantus może poszczycić się dużą rozpoznawalnością i imponującą liczbą fanów, które zyskało zamieszczając nagrania na kanale YouTube, który codziennie odwiedza ok. 200 tysięcy widzów. Łącznie do tej pory piosenki wykonywane przez Studio Accantus zostały wyświetlone 170 milionów razy.

Link do kanału Studio Accantus na YouTube.

Bilety dostępne w cenie od 35zł do 70zł.

spektakl

Opowieści z niepamięci - Teatr Animacji w Poznaniu

16.06.2018, 18:30 (70 min) , Teatr Animacji w Poznaniu

Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy “Opowieści z niepamięci” postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?

Preferowany wiek widzów – od 9 lat.

Bilety dostępne w cenie od 15zł do 30zł.

spektakl

Opowieści z Pięciu Stron Świata - opowieści dla dorosłych - Szymon Góralczyk

16.06.2018, 20:30 (60 min) , Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

Opowieści powstają kiedy coś się wydarzy, a potem wędrują z tymi, którzy chcą opowiadać i słuchać. Kiedy tacy wędrowcy spotkają się przy ognisku możecie usłyszeć wiele ciakwych historii.
Zapraszamy Was więc do przyłączenia się. Posłuchajcie o sprytnym sprzedawcy lampy ze Szkocji. O dzielnym Diżiko, który w bohaterskiej szarży zmierzyć się miał z całą armią wroga. O kogucie, który miał dziwny sen….. Poznajcie Drzewo Świata, na którym znajdują się wszystkie owoce jakie tylko istnieją. Kto wie, jakie jeszcze opowieści ułyszymy?

Opowiada i gra: Szymon Góralczyk (kalimba, bęben obręczowy)

Szymon Góralczyk – bajarz i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

Bilety dostępne w cenie od 7zł do 15zł.

spektakl

Mistrzowie słowa i ruchu. Odczyt bajek i show marionetkowe - Łukasz Puczko

17.06.2018, 12:00 (90 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Jeśli chcesz się na własne oczy przekonać, jaka siła drzemie w marionetkach, to wydarzenie jest dla Ciebie! Podczas show posłuchasz najpiękniejszych światowych bajek i zobaczysz jak potrafi je uzupełnić i zinterpretować marionetka, a raczej wiele marionetek!

Łukasz Puczko – aktor, lalkarz, rzeźbiarz, fotograf.

O dacie rozpoczęcia sprzedazy biletów na to wydarzenie poinformujemy niebawem.

 

warsztaty

Warsztaty lalkarskie z Łukaszem Puczko - Łukasz Puczko

17.06.2018, 14:00 (90 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Jak wykonuje się lalki? W jaki sposób artysta sprawia, że stworzona przez niego postać się porusza? Jakie są tajniki zawodu lalkarza? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy warsztatów lalkarskich prowadzonych przez Łukasza Puczko.

Łukasz Puczko – aktor, lalkarz, rzeźbiarz, fotograf.

 

O zapisach na warsztaty poinformujemy niebawem.

spektakl

PREMIERA - Naturalion dookoła Świata - reż. Anna Niedźwiedź

17.06.2018, 15:30 (75 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

“Naturalion dookoła świata” (reż. Anna Niedźwiedź, muz. Gabriel Kaczmarek) to spektaklowa kontynuacja widowisk “Naturalion” i “Naturalion ku Słońcu”, które do tej pory zobaczyło już tysiące osób. Sceniczna opowieść po raz kolejny zaprosi widzów do wspólnej podróży po świecie przyrody, ale pokaże ją z innej niż poprzednicy strony. Na scenie zobaczymy m.in.: Żyrafy, Kolibry, Czarne Pantery czy Modliszkę. W spektaklu wystąpią uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu w towarzystwie zawodowych wykonawców.

Więcej informacji o spektaklu już wkrótce!

Bilety dostępne w cenie od 15zł do 35zł.

spektakl

Opowieści z niepamięci - Teatr Animacji w Poznaniu

17.06.2018, 18:00 (70 min) , Teatr Animacji w Poznaniu

Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy “Opowieści z niepamięci” postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć… nasza pogoda!

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?

Preferowany wiek widzów – od 9 lat.

Bilety dostępne w cenie od 15zł do 30zł.

spektakl

Bajka Baletowo - Teatr Wielki w Poznaniu prezentuje najciekawsze fragmenty baletów dla dzieci

17.06.2018, 19:00 (60 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu w godzinnym show zaprezentują fragmenty najbardziej znanych spektakli baletowych.  Będzie to doskonała okazja, zwłaszcza dla najmłodszych widzów, na przyśpieszony kurs baletowego obycia.  W programie znajdą się m.in. “Dziadek do orzechów”, oraz “Królewna Śnieżka”.

Bilety w cenie od 15zł do 30zł.

spektakl

Bajka o szczęściu - Grupa TeatRyle

18.06.2018, 09:30 (60 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

“Bajka o szczęściu” to uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni… Ubogie, proste ale i szczęśliwe życie wiodą Dziadek z trójką zwierząt: tańczącą Myszką, śpiewającym Kogucikiem i muzykalną Świnką. Pewnego dnia w ich spokojnym świecie pojawia się Handlarz. Kusi reklamami, oferuje atrakcyjne towary. Staruszek — początkowo nieufny — ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów i po kolei wymienia Myszkę, Kogucika i Świnkę na fajkę, nożyk i zegarek. Kiedy zostaje sam uzmysławia sobie co stracił i postanawia wyruszyć w świat na poszukiwanie swoich przyjaciół.

TeatRyle to przedsięwzięcie aktorów – absolwentów PWST Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku: Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich.
Wszyscy współpracujący z nami aktorzy są dyplomowanymi absolwentami tej, lub bliźniaczej – Wrocławskiej Akademii Teatralnej oraz pracownikami Teatru Animacji w Poznaniu.

Bilety w cenie od 12zł do 25zł.

spektakl

Kto się boi wysokiego C? - spektakl muzyczny dla dzieci - reż. Daria Anfelli

18.06.2018, 11:30 (45 min) , Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

Odwaga to jedna z najważniejszych cnót, wszak nikt nie lubi tchórzy.

Bycie odważnym człowiekiem nie oznacza, że nie odczuwamy lęku. To z całą pewnością umiejętność panowania nad nim, racjonalizowania zagrożeń, a nade wszystko pokonywania strachu w imię większego dobra, nadrzędnych wartości, bezpieczeństwa innych ludzi.

Pytanie postawione przez Darię Anfelli – pomysłodawczynię i reżysera spektaklu KTO SIĘ BOI WYSOKIEGO C? zostało skierowane do najmłodszych i jest swoistym zaproszeniem Ich do wejścia w bajeczny świat teatru operowego. W ciągu 45 minut wraz z artystami Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu wcielającymi się w najsłynniejszych bohaterów Wesela Figara, Czarodziejskiego fletu, Cyrulika Sewilskiego poznajemy fragmenty najpiękniejszych arii, zgłębiamy tajemnice operowych intryg, słowem zapalamy mały płomyczek, który w przyszłości ma szansę przerodzić się w ogień żarliwej miłości do teatru operowego, ogień płonący w milionach serc na całym świecie.

Bilety w cenie od 15zł do 30zł.

warsztaty

Czytanie łączy - Maria Rybarczyk

18.06.2018, 15:30 (90 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

Jak czytać bajki wnuczętom, aby ta jak zahipnotyzowane wpatrywały się w babcię/dziadka? Co zrobić, aby nasi słuchacze, niezależnie od wieku, byli zaczarowani pięknem opowiadanej przez nas historii? Maria Rybarczyk, atorka Tetaru Nowego w Poznaniu, nauczy uczestników warsztatów, jak stać się fascynującym lektorem.

Maria Rybarczyk – aktorka Teatru Nowego od 1982 roku. Laureatka m.in. nagrody „Laur Wiosny” za najlepszą rolę kobiecą za rolę Heleny Andrejewny w spektaklu WUJASZEK WANIA Antona Czechowa podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora w Elblągu, odznaki honorowej „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz nagrody aktorskiej za rolę Kordelii w DZIENNIKU UWODZICIELA Sorena Kierkegaarda podczas XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Małych Form w Szczecinie

Regulamin i opis – akcja “Czytanie łączy”

Formularz zgłoszeniowy – akcja “Czytanie łączy”Czytanie łączy”

spektakl

Naturalion dookoła Świata - reż. Anna Niedźwiedź

18.06.2018, 18:00 (75 min) , Teatr Cortiqué w Poznaniu

“Naturalion dookoła świata” (reż. Anna Niedźwiedź, muz. Gabriel Kaczmarek) to spektaklowa kontynuacja widowisk “Naturalion” i “Naturalion ku Słońcu”, które do tej pory zobaczyło już tysiące osób. Sceniczna opowieść po raz kolejny zaprosi widzów do wspólnej podróży po świecie przyrody, ale pokaże ją z innej niż poprzednicy strony. Na scenie zobaczymy m.in.: Żyrafy, Kolibry, Czarne Pantery czy Modliszkę. W spektaklu wystąpią uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu w towarzystwie zawodowych wykonawców.

Więcej informacji o spektaklu już wkrótce!

Bilety dostępne w cenie od 15zł do 35zł.

Bilety

Zapraszamy do zakupu biletów na wydarzenia w ramach Festiwalu Bajek. Bilety dostępne online za pośrednictwem portalu Bilety24.pl.

Tradycyjną sprzedaż prowadzi Biuro Obsługi Widza znajdujące się w Teatrze Cortiqué przy ulicy Petera Mansfelda 4 (tel. 573 316 736; mail: bow@cortique.pl). Biuro pracuje od pon.-pt. w godz. 9.00-14.00.

Zgłoszenia

Konkurs na Bajkową Postać

W ramach Festiwalu Bajek organizowany jest konkurs na “Bajkową Postać”, czyli najpiękniejszy kostium inspirowany bajką (już istniejącą bądź wymyśloną przez uczestnika). Zadaniem uczestników jest przygotowanie stroju bajkowej postaci, przebranie się w ten strój, wykonanie zdjęcia i przesłanie go w postaci pliku do organizatora konkursu.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie bajek oraz zachęcanie do czynnego udziału w życiu kulturalnym uczniów poznańskich (i okolicznych) szkół i przedszkoli oraz mieszkańców Poznania, do których kierowany jest ten konkurs. (Trzy kategorie wiekowe: do 8, 18 oraz powyżej 19 roku życia)

Regulamin konkursu – Konkurs na Bajkową Postać

Formularz zgłoszeniowy – Konkurs na Bajkową Postać

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres teatr@cortique.pl, w tytule maila prosimy wpisać: “Zgłoszenie do konkursu na Bajkową Postać”

Parada Bajek

Masz już kostium bajkowej postaci? Świetnie! Pokaż go całemu miastu podczas Parady Bajek, która przejdzie ulicami Poznania! Aby wziąć udział w Paradzie zgłoś się do nas i zapoznaj z poniższym regulaminem! Do zobaczenia 15.06.2018 (piątek) o godz. 13.00.

Regulamin-Parada Bajek

Formularz zgłoszeniowy- Parada Bajek

Czytanie łączy

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu skierowanym do seniorów i przedszkoli.
Zachęcamy wszystkie przedszkola, by wzmocniły więzi z seniorami – Babciami lub Dziadkami swoich podopiecznych, a seniorów i seniorki do czytania swoim wnukom. W ramach akcji starszemu pokoleniu proponujemy warsztaty czytania bajek (prowadzone przez znaną poznańską aktorkę Marię Rybarczyk) i zachęcamy je do wizyt w przedszkolach i czytania dzieciom. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody! Więcej szczegółów na temat akcji – poniżej.

Regulamin i opis – akcja “Czytanie łączy”

Formularz zgłoszeniowy – akcja “Czytanie łączy”Czytanie łączy”

Partnerzy