O spektaklu

Tropem Białej Sowy - spektakl dla dzieci

Wyrusz tropem Białej Sowy i doceń potęgę mądrości.
Zobacz jak balet, akrobatyka i śpiew współgrają na scenie.
Przekonaj się, że determinacja prowadzi do zwycięstwa.

<strong>25 listopada 2018</strong> (niedziela) godz. 10.30, 13.00, 15.30, 18.00
<strong>26 listopada 2018</strong> (poniedziałek) godz. 9.30, 11.30

Gościnnie w spektaklu wystąpią Delfina&Bartek – zwycięzcy V edycji programu “Mam talent”

Kup bilet

Najbliższe wystawienia:

25 listopada 2018 (niedziela) godz. 10.30, 13.00, 15.30, 18.00
26 listopada 2018 (poniedziałek) godz. 9.30, 11.30

Kup bilet

Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

Edukacja poprzez sztukę

Spektakl zwraca uwagę młodych odbiorców na ważne wartości – wiedzę, intuicję, dojrzałość. Biała Sowa uosabia te cechy i choć można by założyć, że zapewnią jej one powszechny szacunek i sympatię, tak się nie dzieje. Sceniczna historia pokazuje jednak, że warto być wiernym swoim zasadom i rozwijać szlachetność charakteru – piękna postawa Białej Sowy w finale spektaklu zostaje nagrodzona, a inne postaci pojmują, iż o dojrzałość, mądrość i intuicję trzeba dbać i wciąż ją w sobie rozwijać.

Spektakl uczy dzieci obcowania ze światem teatru i opery. Autorska muzyka, ręcznie tworzone stroje i charakteryzacje oraz wyraziste rekwizyty z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych. Scena, którą można obserwować z trzech stron i jej niewielka odległość od widowni zapewni niepowtarzalny kontakt z artystami wśród których znajdziemy uczniów poznańskich szkół artystycznych (Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-akrobatycznej).


Libretto

Volva (wieszczka przyszłości), w towarzystwie Ananku (uosobienia przeznaczenia), przekazuje Białej Sowie Śnieżynkę – znak wiedzy, mądrości i intuicji. Tym samym obdarza ptaka wyjątkową dojrzałością i rozwagą, którą szanują Bałwanki, Śnieżynki, Wróble i Pingwinki. Jednak nie wszyscy mieszkańcy zimowego świata umieją docenić te cechy. Niechęć płynie zwłaszcza ze strony Kruków i Strachów na Wróble. Dostojnego charakteru Białej Sowy nie pojmuje także Zmarzlak – psotnik, zrzęda i głupiec. Białej Sowie potrzebna jest opieka. Volva prosi o nią Skandię, boginię zimy, która obiecuje ochraniać tego cudownego ptaka z pomocą Ludzi Lodu i Dziwnych Stworów. Dzięki jej działaniom, a przede wszystkim dzięki szlachetnemu charakterowi Białej Sowy, która z ogromną dojrzałością znosi intrygi otaczających ją istot (np. zaplanowane przez Strachy zaginięcie jednego z Wróbli), udaje się zimowy świat przepełnić harmonią. Równowagę odzyskuje nawet Zmarzlak, który dzięki obcowaniu z Białą Sową, zyskuje mądrość i przestaje cierpieć z powodu własnej głupoty.

Media

Bilet

Bilety wyprzedane.
Sprawdź dostępność miejsc na INNE nasze spektakle.

Twórcy

Pomysł i reżyseria – Anna Niedźwiedź
Muzyka – Gabriel Kaczmarek
Choreografia:
Dobrochna Figuła, Magdalena Kossakowska, Anna Suli, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała, Iwona Ratajczak, Angelika Kaczmarek, Przemysław Grządziela, Dominika Żołądkowska-Szczęsna

Libretto:
Anna Niedźwiedź, Rita Larek
Kostiumy:
– projekt: Marianna Fogtman Budaj
– wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek
Scenografia – Marianna Fogtman Budaj

Obsada

Biała Sowa – Katarzyna Jabłońska/Aneta Koprowska/Martyna Michalska
Skadia (bogini zimy) – Maria Jurga/Maria Wosicka
Volva (wieszczka przyszłości) – Ada Zakrzewicz/Beata Treščec
Zmarzlak – Adam Niedźwiedź
Ananku (przeznaczenie) – Delfina&Bartek
Głos Ananku – Jessica Musielska (Jenna Mori)
Psotnik – Maciej Jasiński
Sóweczki – Amelia Pyżalska, Zuzanna Maćkowiak
Siostry – Zosia Ciesielczak, Hanna Wiśniewska
Ośmiornica – Beata Treščec

Dla szkół

Dla szkół

Zapraszamy do udziału w naszym innowacyjnym projekcie edukacyjnym “Odkryj świat sceny!” W jego ramach prowadzimy bezpłatne zajęcia dla szkół, które pojawiły się na naszych spektaklach oraz przeprowadzamy konkurs dla uczniów. Jego ukoronowaniem jest wizyta w naszym Teatrze oraz Szkołach Anny Niedźwiedź.

ZADZWOŃ
i dowiedź się więcej

573 316 736

telefon czynny od pon.- pt.
(godz. 9.00-14.00)

Plakat

Pobierz plakat spektaklu!