O spektaklu

Tropem Białej Sowy - spektakl dla dzieci

Wyrusz tropem Białej Sowy i doceń potęgę mądrości.
Zobacz jak balet, akrobatyka i śpiew współgrają na scenie.
Przekonaj się, że determinacja prowadzi do zwycięstwa.

Gościnnie w spektaklu wystąpią Delfina&Bartek – zwycięzcy V edycji programu “Mam talent”

Kup bilet

Najbliższe wystawienia:

14 czerwca 2018 (czwartek) godz. 17.00, 19.00
15 czerwca 2018 (piątek) godz. 9.30
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

Edukacja poprzez sztukę

Spektakl zwraca uwagę młodych odbiorców na ważne wartości – wiedzę, intuicję, dojrzałość. Biała Sowa uosabia te cechy i choć można by założyć, że zapewnią jej one powszechny szacunek i sympatię, tak się nie dzieje. Sceniczna historia pokazuje jednak, że warto być wiernym swoim zasadom i rozwijać szlachetność charakteru – piękna postawa Białej Sowy w finale spektaklu zostaje nagrodzona, a inne postaci pojmują, iż o dojrzałość, mądrość i intuicję trzeba dbać i wciąż ją w sobie rozwijać.

Spektakl uczy dzieci obcowania ze światem teatru i opery. Autorska muzyka, ręcznie tworzone stroje i charakteryzacje oraz wyraziste rekwizyty z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych. Scena, którą można obserwować z trzech stron i jej niewielka odległość od widowni zapewni niepowtarzalny kontakt z artystami wśród których znajdziemy uczniów poznańskich szkół artystycznych (Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-akrobatycznej).


Libretto

Volva (wieszczka przyszłości), w towarzystwie Ananku (uosobienia przeznaczenia), przekazuje Białej Sowie Śnieżynkę – znak wiedzy, mądrości i intuicji. Tym samym obdarza ptaka wyjątkową dojrzałością i rozwagą, którą szanują Bałwanki, Śnieżynki, Wróble i Pingwinki. Jednak nie wszyscy mieszkańcy zimowego świata umieją docenić te cechy. Niechęć płynie zwłaszcza ze strony Kruków i Strachów na Wróble. Dostojnego charakteru Białej Sowy nie pojmuje także Zmarzlak – psotnik, zrzęda i głupiec. Białej Sowie potrzebna jest opieka. Volva prosi o nią Skandię, boginię zimy, która obiecuje ochraniać tego cudownego ptaka z pomocą Ludzi Lodu i Dziwnych Stworów. Dzięki jej działaniom, a przede wszystkim dzięki szlachetnemu charakterowi Białej Sowy, która z ogromną dojrzałością znosi intrygi otaczających ją istot (np. zaplanowane przez Strachy zaginięcie jednego z Wróbli), udaje się zimowy świat przepełnić harmonią. Równowagę odzyskuje nawet Zmarzlak, który dzięki obcowaniu z Białą Sową, zyskuje mądrość i przestaje cierpieć z powodu własnej głupoty.

Media

Bilet

Bilety wyprzedane.
Sprawdź dostępność miejsc na INNE nasze spektakle.

Twórcy

Pomysł i reżyseria – Anna Niedźwiedź
Muzyka – Gabriel Kaczmarek
Choreografia:
Dobrochna Figuła, Magdalena Kossakowska, Anna Suli, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała, Iwona Ratajczak, Angelika Kaczmarek, Przemysław Grządziela, Dominika Żołądkowska-Szczęsna

Libretto:
Anna Niedźwiedź, Rita Larek
Kostiumy:
– projekt: Marianna Fogtman Budaj
– wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek
Scenografia – Marianna Fogtman Budaj

Obsada

Biała Sowa – Katarzyna Jabłońska/Aneta Koprowska/Martyna Michalska
Skadia (bogini zimy) – Maria Jurga/Maria Wosicka
Volva (wieszczka przyszłości) – Ada Zakrzewicz/Beata Treščec
Zmarzlak – Adam Niedźwiedź
Ananku (przeznaczenie) – Delfina&Bartek
Głos Ananku – Jessica Musielska (Jenna Mori)
Psotnik – Maciej Jasiński
Sóweczki – Amelia Pyżalska, Zuzanna Maćkowiak
Siostry – Zosia Ciesielczak, Hanna Wiśniewska
Ośmiornica – Beata Treščec

Dla szkół

Dla szkół

Zapraszamy do udziału w naszym innowacyjnym projekcie edukacyjnym “Odkryj świat sceny!” W jego ramach prowadzimy bezpłatne zajęcia dla szkół, które pojawiły się na naszych spektaklach oraz przeprowadzamy konkurs dla uczniów. Jego ukoronowaniem jest wizyta w naszym Teatrze oraz Szkołach Anny Niedźwiedź.

ZADZWOŃ
i dowiedź się więcej

573 316 736

telefon czynny od pon.- pt.
(godz. 9.00-14.00)

Plakat

Pobierz plakat spektaklu!