Galeria

O spektaklu

ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Reżyseria – Anna Niedźwiedź
Muzyka – Gabriel Kaczmarek
Kierownictwo muzyczne – Cheung Chau
Premiera – 2014, Teatr Wielki w Poznaniu
Spektakl wystawiany w: Teatr Wielki w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach

Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” , którego amerykańska premiera miała odbyć się w USA w maju, odbędzie się w innym terminie. 

 

Kup bilet

Powieść Lewisa Carolla o małej dziewczynce, która podążając za białym królikiem trafia do pełnej dziwów krainy jest powszechnie znana i cieszy się niegasnącą popularnością. Tym razem tunel króliczej nory zaprowadził Alicję na deski Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie odbyła się prapremiera nowej inscenizacji tego znakomitego dzieła literackiego.
Jest to widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artytyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.
Spektakl przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będąc przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowany jest do widzów w każdym wieku. Powieści Carrola jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych, dzięki wielopoziomowej narracji poznańska inscenizacja zachowuje tę cechę pierwowzoru literackiego. Alicja zabierze widzów na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.
Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, wykonywana będzie przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau. Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Anna Niedźwiedź.

Płytę z muzyką ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” można nabyć w Biurze Obsługi Widza Teatru Cortiqué oraz w trakcie trwania każdego z naszych spektakli. Istnieje również możliwość zamówienia płyty pocztą, w tym celu prosimy o kontakt mailowy z naszym teatrem (wysyłka tylko po przedpłacie, opłata za przesyłkę zgodna z cennikiem Poczty Polskiej S. A.).

Bilet

Kup bilet na spektakl i wyrusz razem z nami w ślad za białym królikiem!

Dla szkół

Dla szkół

Zapraszamy do udziału w naszym innowacyjnym projekcie edukacyjnym “Odkryj świat sceny!” W jego ramach prowadzimy zajęcia dla szkół, które pojawiły się na naszych spektaklach oraz przeprowadzamy konkurs dla uczniów. Jego ukoronowaniem jest wizyta w naszym Teatrze oraz Szkołach Anny Niedźwiedź.

ZADZWOŃ
i dowiedź się więcej

573 316 736

telefon czynny w środę i w czwartek
(godz. 11.00-16.00)

Płyta cd

CD ze ścieżką muzyczną ze spektaklu "Alicja w Krainie Czarów"

A gdyby tak niepowtarzalną atmosferę widowiska „Alicja w Krainie Czarów” można było poczuć w dowolnym miejscu i czasie? Co działoby się, jeśli nastrojowe spektaklowe brzmienia opuściłyby teatr i wypełniły codzienne krajobrazy?

Już teraz można to sprawdzić!

Dzięki pełnym pasji wysiłkom twórców muzyki do widowiska “Alicja w Krainie Czarów”, 10 września 2015 roku światło dzienne ujrzy płyta zawierająca 13 spektaklowych utworów.
A są to kompozycje niebanalne – oparte na klasycznych rozwiązaniach, ale jednocześnie świeże i ciekawe. Doskonałe dla doświadczonego odbiorcy, który potrafi docenić misterną budowę utworów, ale interesujące także dla początkującego słuchacza. Żwawe, radosne, skoczne. Ich tytuły to:

Prolog
Wyścig kumotrów
Ballada druga
Rada Gąsienicy
Dżdżownica
Kapelusznik
Kot z Chesire
Szalona herbatka
Bal u Królowej Kier
Bal u Białej Królowej
Pole krokieta
Duet Alicji i Kapelusznika
Finał

Wszystkie osoby zainteresowane kupnem płyty zapraszamy do recepcji Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź od poniedziałku do piątku (w godzinach 15.00-20.00). Cena płyty 50 zł.

Zamówienia można też składać emailowo na adres: info@szkolabaletowa.poznan.pl.
Płatność gotówką w siedzibie Szkoły lub przelewem na konto:
4010 3000 1901 0985 3000 4200 92 z dopiskiem “CD Alicja”.
Wysyłka nastąpi w ciągu 2-3 dni roboczych po zarejestrowaniu wpłaty na konto, opłata za przesyłkę zgodna z cennikiem Poczty Polskiej S. A. Prosimy o podanie mailowo szczegółowych danych do przesyłki.

Premiera płyty 10 września 2015r.

Twórcy

pomysł i reżyseria: Anna Niedźwiedź
kompozytor: Gabriel Kaczmarek
scenografia: Jacek Wysocki, Sławomir Wrembel zainspirowane plakatem autorstwa Ryszarda Kaji, wykonane w pracowni Teatru Wielkiego 
kostiumy: Marianna Fogtman Budaj, Ewa Tetlak, wykonanie: Grażyna Bittner, Jacek Wysocki, Anna Najdek, Ewa Tetlak, Beata Ulatowska
reżyseria światła: Andrzej Binek
choreografia: Viktor Davydiuk, Dobrochna Figuła, Przemysław Grządziela, Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Anna Niedźwiedź, Andrzej Płatek, Iwona Ratajczak, Anna Süli, Karolina Sierant, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek – Dopierała

 

 

charakteryzacja: Dariusz Kubiak, Anna Hampelska
konsultant ds. akrobatyki: Anna Süli
przygotowanie solistów śpiewaków: Donata Hoppel
konsultant ds. aktorstwa: Janusz Andrzejewski, Katarzyna Golaszanka
muzyka odtwarzana z płyty w wykonaniu:Orkiestry Sinfonietta Polonia pod batutą Cheung Chau

Obsada

Alicja – Kseniya Shaushyshvili
Kapelusznik – Marcin Herman
Królik – Viktor Davydiuk
Królowa Kier – Asuka Horiuchi
Biała Królowa – Asuka Horiuchi
Kot – Jan Grządziela
Gąsienica- Eliza Szymańska
Czerwony ptak – Risako Seki

Ptak Dodo – Beatrice Rancani
Gryf – Andrzej Płatek
Narrator – Sławomir Koperski
Jednorożec – Adam Niedźwiedź
Cień Jednorożca – Józef Biegański
Nibyżółw – Mikołaj Kubowicz
Opowiadający Historię Nibyżółwia – Radosław Łoś
Jaszczurka – Beata Treščec

oraz uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź
Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu
Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Plakat

Zapraszamy do pobrania pliku zawierającego plakat naszego spektaklu. (Autor- Ryszard Kaja)