Galeria

O spektaklu

Tropem Białej Sowy na VOD

Reżyseria – Anna Niedźwiedź
Muzyka – Gabriel Kaczmarek

Premiera – Poznań 2018

Spektakl zrealizowany online od 16.04 do 30.04.2021 r.

Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

Edukacja poprzez sztukę

Spektakl zwraca uwagę młodych odbiorców na ważne wartości – wiedzę, intuicję, dojrzałość. Biała Sowa uosabia te cechy i choć można by założyć, że zapewnią jej one powszechny szacunek i sympatię, tak się nie dzieje. Sceniczna historia pokazuje jednak, że warto być wiernym swoim zasadom i rozwijać szlachetność charakteru – piękna postawa Białej Sowy w finale spektaklu zostaje nagrodzona, a inne postaci pojmują, iż o dojrzałość, mądrość i intuicję trzeba dbać i wciąż ją w sobie rozwijać.

Spektakl uczy dzieci obcowania ze światem teatru i opery. Autorska muzyka, ręcznie tworzone stroje i charakteryzacje oraz wyraziste rekwizyty z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych. Scena, którą można obserwować z trzech stron i jej niewielka odległość od widowni zapewni niepowtarzalny kontakt z artystami wśród których znajdziemy uczniów poznańskich szkół artystycznych (Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu).


Libretto

Volva – wieszczka przyszłości przekazuje Białej Sowie Śnieżynkę Lodu – znak wiedzy, mądrości i intuicji.  Jej misją jest przeznaczanie istot do zwalczania zła, przez czynienie dobra. Volva objawia się więc Sowie, która jest kochana przez inne istoty. Tym samym obdarza ptaka wyjątkową dojrzałością i rozwagą, którą szanują Bałwanki, Śnieżynki, Wróble i Pingwinki.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy zimowego świata umieją docenić te cechy. Niechęć płynie zwłaszcza ze strony Kruków i Strachów na Wróble. Dostojnego charakteru Białej Sowy nie pojmuje także Zmarzlak – psotnik, zrzęda i głupiec.

Sowa sama musi znaleźć sposób, aby przekonać wszystkie stworzenia, jak ważna jest przyjaźń i zgoda.

Potrzebna jest jej jednak opieka. Volva prosi o nią Skadię, boginię zimy, oraz Ananku, wieszczkę przyszłości, które maja za zadanie ochraniać tego cudownego ptaka z pomocą Ludzi Lodu i Dziwnych Stworów.

Dzięki działaniom Volvy, a przede wszystkim dzięki szlachetnemu charakterowi Białej Sowy, która z ogromną dojrzałością znosi intrygi otaczających ją istot (np. zaplanowane przez Strachy zaginięcie jednego z Wróbli), udaje się zimowy świat przepełnić harmonią.

Równowagę odzyskuje nawet Zmarzlak, który dzięki obcowaniu z Białą Sową, zyskuje mądrość i przestaje cierpieć z powodu własnej głupoty.

Bilet

Kup bilet na spektakl i wyrusz razem z nami tropem Białej Sowy!

Dla szkół

Dla szkół

Chcemy inspirować dzieci i młodzież i zapraszać ich do magicznego świata teatru.

Pokazujemy uczniom piękno tańca klasycznego, akrobatyki, śpiewu. Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej!

ZADZWOŃ
i dowiedź się więcej

573 316 736

telefon czynny w środę i w czwartek
(godz. 11.00-16.00)

Twórcy

Pomysł i reżyseria – Anna Niedźwiedź
Muzyka – Gabriel Kaczmarek
Choreografia:
Dobrochna Figuła, Magdalena Kossakowska, Anna Suli, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała, Iwona Ratajczak, Angelika Kaczmarek, Przemysław Grządziela, Dominika Żołądkowska-Szczęsna

Libretto:
Anna Niedźwiedź, Rita Larek
Kostiumy:
– projekt: Marianna Fogtman Budaj
– wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek
Scenografia – Marianna Fogtman Budaj

Obsada

Biała Sowa – Aneta Koprowska/Magdalena Kosterkiewicz/Elżbieta Nowicka
Skadia (bogini zimy) – Julia Korbańska/Maria Jurga
Volva (wieszczka przyszłości) – Adrianna Zakrzewicz/Daria Ozga
Zmarzlak – Adam Niedźwiedź/Jan Grządziela
Ananku (przeznaczenie) – Delfina&Bartek
Głos Ananku – Jessica Musielska
Sóweczki – Martyna Spieszalska, Zuzanna Maćkowiak
Siostry – Zofia Ciesielczak, Hanna Wiśniewska
Ośmiornica – Beata Treščec

Plakat

Pobierz plakat spektaklu!